Verejná knižnica Jána Bocatia v  Košiciach pozýva na besedu z cyklu 1+1. Podujatie sa bude konať vo štvrtok 3. februára 2022 o 17:00 v centrálnej požičovni knižnice na Hviezdoslavovej ul. 5

Pozvanie tentokrát prijali sinologička, autorka úspešnej knihy Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre Dominika Sakmárová a detská psychologička Barbora Sakmárová. Obe pozvané hostky okrem príbuzenského vzťahu spája aj záľuba v slovenskom folklóre a speve.

Beseda bude prebiehať v režime OP (očkovaní/prekonaní). Záujemcovia, ktorí sa podujatia nebudú môcť zúčastniť osobne, si ho môžu pozrieť online na našej facebookovej stránke.

Tešíme sa na vás.

Dominika Sakmárová je absolventkou sinológie a milovníčkou Ďalekého východu. Zo svojich ciest po Ázii vydala knihu Mačací kožuch a ťava pri čínskom múre, po ktorej najnovšie vychádza druhá cestopisná publikácia, Kórejské halušky. Spolu so sestrou založila folklórnu skupinu Pirečko, v ktorej aj pôsobí.

Barbora Sakmárová vyštudovala psychológiu na Univerzite Karlovej v Prahe, a po návrate na Slovensko pracuje ako školská psychologička v Košiciach. Obľubuje literatúru a venuje sa spevu vo folklórnej skupine.

Projekt 1+1 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.