O knižnici

Vážení návštevníci,

ak radi čítate, študujete, máte radi hudbu alebo si potrebujete vyhľadať dôležité informácie na internete, tak potom ste klikli správne.

Vitajte vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach, kultúrnej inštitúcii Košického samosprávneho kraja. Čo Vám ponúkame?

Takmer 200 000 dokumentov – kníh, novín, časopisov, hudobnín a CD nosičov, ktoré si môžete požičiavať domov alebo v priestoroch knižnice. Poskytneme Vám množstvo zaujímavých a užitočných informácií aj prostredníctvom moderných informačných technológií. Internetové služby sú u nás bezplatné. Pozývame vás tiež na rôzne vzdelávacie a kultúrne podujatia, kde sa môžete stretnúť so zaujímavými osobnosťami. Okrem centrálnej požičovne na Hviezdoslavovej ulici v Starom meste, svoje služby ponúkame aj na pobočkách v jednotlivých mestských častiach. Tým, čo sa zaujímajú o hudbu či regionálne dejiny, odporúčame návštevu špecializovaných oddelení knižnice na Hlavnej ulici 48.

Za malý poplatok Vám ponúkame lacný, príjemný a užitočný spôsob trávenia voľného času, spoľahlivý zdroj informácií, kultivovanú a profesionálnu komunikáciu na všetkých našich pracoviskách. Ak Vám náhodou nevyjde čas osobne nás navštíviť, veríme, že tak budete robiť aspoň prostredníctvom našej webovej stránky. Budeme tiež radi ak sa zapojíte do elektronickej komunikácie s nami a vyjadríte svoj názor.