Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB) pripravila ďalšiu besedu z cyklu 1+1.  Hosťami tentoraz budú slovenský prozaik Radovan Potočár, autor knihy poviedok Nádych a oceňovaný fotograf Robert Barca.  Podujatie si môžete pozrieť online v piatok 30. apríla 2021 o 16:00 na facebookovej stránke knižnice.

Radovan Potočár  (1993) pochádza z Levíc. Vyštudoval Fakultu sociálnych vied Karlovej univerzity a Filmovú a televíznu fakultu Akademie muzických umění v Prahe. Pracuje ako redaktor vo vydavateľstve zameranom na priemyselnú ekológiu. Je spoluorganizátorom literárneho projektu Medziriadky. S poviedkou Mužská geometria v roku 2015 zvíťazil v súťaži Poviedka. Svoje prozaické a esejistické texty publikoval v časopisoch A2, Enter, Rak, .týždeň, Vlna či v literárnej prílohe denníka Pravda. Debutoval zbierkou poviedok Nádych (KK Bagala, 2018).

Robert Barca (1993) pochádza z Bratislavy. Študoval medzinárodné vzťahy a rozvoj v Brne, Prahe, Holandsku, Dánsku a Číne. Je študentom na Inštitúte tvorivej fotografie Sliezskej univerzity v Opave. S reportážnou fotografiou sa bližšie zoznámil počas práce v časopise Týždeň, kde pôsobil aj ako externý fotograf. Jeho zábery boli uverejnené vo viacerých slovenských a českých médiách. Čoraz viac sa v tvorbe venuje dokumentárnej fotografii. V roku 2017 získal prvú cenu v kategórii Aktualita v súťažiach Slovak Press Photo a Czech Press Photo za súbor Áno Erdoganovi, Nie demokracii, ktorý bol zaradený aj do užšieho výberu Kolga Tbilisi Photo 2018. V Slovak Press Photo 2018 zvíťazil v kategórii Mladí fotografi a študenti do 25 rokov so súborom Sme v tom sami. Tiež sa stal držiteľom titulu Mladý talent roka. V súčasnosti pracuje pre tlačovú agentúru AFP.

Projekt 1+1 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.