Hostkami najbližšej besedy z cyklu 1+1 budú spisovateľky Alena Sabuchová, autorka víťaznej knihy Ceny Anasoft litera 2020 Šeptuchy a Jana Bodnárová, oceňovaná prozaička, poetka a autorka kníh pre deti.

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB) vás pozýva sledovať online podujatie na svojej facebookovej stránke vo štvrtok 27. mája 2021 o 17:00. Literárny večer bude obohatený aj o hudobné vstupy skupiny Soren.

Alena Sabuchová vyštudovala filmovú a televíznu scenáristiku a dramaturgiu na VŠMU v Bratislave. Za svoj literárny debut Zadné izby získala Cenu Ivana Kraska aj Cenu Nadácie Tatra banky v kategórii Mladý tvorca. Vďaka svojej v poradí druhej knihe s názvom Šeptuchy si nesmierne obľúbila Podlasie – kraj, ktorý by nikto nevymyslel. Za román získala Cenu Anasoft litera za najlepšiu prózu za rok 2019.

Jana Bodnárová vyštudovala vedu o výtvarnom umení. Publikovala 24 kníh pre dospelých a deti. Za svoju tvorbu získala viacero ocenení, napr. Cenu Ivana Kraska za Aféru rozumu (1990); 1. cenu za hru Kurz orientálneho tanca v súťaži Dráma 2004; Ženskú cenu Bibliotéky za detskú knihu Dita (2014), Cenu Literárnej akadémie za román Náhrdelník/Obojok (2016). S knihami Takmer neviditeľná (2008), NOCturná (2018) a Koža (2019) sa dostala medzi finalistov Ceny Anasoft litera. Jej diela boli preložené do viacerých európskych jazykov a čínštiny, ukážky z tvorby do hindčiny a arabčiny. Venuje sa aj tvorbe video performancií, ktoré boli prezentované na Slovensku i v zahraničí.

 Projekt 1+1 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.