Túžili ste niekedy navštíviť miesta z kníh, o ktorých ste čítali a ktoré ste si obľúbili? Takúto možnosť vám ponúka práve táto kniha, na ktorej stránkach podniknete výpravy do najznámejších literárnych svetov. Svoje si tu nájde každý.

Pre milovníkov dlhých túr: Publikácia ponúka trasy pestrými krajinami. Zvolíte si putovanie k Osamelej hore? Alebo vás zláka cesta do stredu Zeme? Čo takto výlet krajinou Oz či Krajinou zázrakov?

Pre milovníkov pamätihodností: Milujete staré hrady a zámky? Na stránkach tejto knihy ich môžete navštíviť hneď niekoľko. Ak sa chcete počas vášho pobytu na hrade aj niečo naučiť, tak si rozhodne vyberte Rokfort. Okrem krásnej architektúry sa priučíte aj čo-to o kúzlach. Radšej ale sedávate za okrúhlym stolom než podlhovastým? Kamelot je to pravé miesto pre vás. V spoločnosti udatných rytierov a kráľa Artuša sa možno nakoniec vydávate hľadať aj Svätý Grál.

Pre milovníkov tropických ostrovov: Ak radšej preferujete oddych a prechádzky na pláži, na výber máte hneď niekoľko krásnych ostrovov. Môžete sa pridať k strateným chlapcom a nikdy nevyrásť v Krajine-Nekrajine alebo sa vyhrievať na slniečku na drobnom ostrove Liliput.

Pre milovníkov zvierat: Túžite vidieť bájne tvory a odfotiť si ich? V Siedmich kráľovstvách boli spozorované draky, ale pozor na práve prebiehajúci boj o Železný trón. Narnia je plná hovoriacich zvierat na čele s ich kráľom, levom Aslanom. Upíri a vlkolaci sa momentálne zdržiavajú v mestečku Forks a ak vás náhodou naháňa tvor z gréckych mýtov, pomôžu vám hrdinovia z Tábora polokrvných.

Pre milovníkov všetkého ostatného: Zaujímate sa o výrobu čokolády? Wonkova továreň na čokoládu otvára svoje vráta. Chcete sa na hviezdy pozerať z iného vesmírneho telesa? Malý princ vás rád uvíta na svojom Asteroide B 612. Radšej by ste ale chceli pomôcť zrušiť kruté Hladové hry a zvrhnúť vládu Kapitolu? Členovia odboja v zemi Panem prijímajú medzi seba len tých najodvážnejších.

Atlas literárných míst je tým správnym sprievodcom na cestách vymyslenými, známymi aj menej známymi knižnými svetmi.

Knihu odporúča

Mgr. Zuzana Rešteiová

Kniha v našom katalógu