Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

Milé čitateľky, milí čitatelia,

pozývame vás na Župné dni v knižnici. Pripravili sme si pre vás zaujímavý program i obľúbené bonusy, veríme, že si vyberiete z našej ponuky.

Vo štvrtok 16. mája 2024 vás čakáme v knižnici v rámci osláv župných dní Košického samosprávneho kraja. V centrálnej knižnici (Hviezdoslavova 5) bude patriť dopoludnie medzi 9:00-11:00 deťom. Príďte nám pomôcť vyzdobiť okolie knižnice svojimi kresbami na chodník. Za odmenu pre vás máme pripravený hravý a interaktívny program vo forme dramatizovaného a zážitkového čítania (so začiatkom o 9:30 a 10:30), literárnu doplňovačku a tvorivé aktivity.

Poobede medzi 15:00-17:00 vás pozývame do centrálnej knižnice na obľúbený formát – swap kníh a rastlín.  Pravidlá swapu sú jednoduché, stačí priniesť knihy, ideálne nie viac ako 10, vymeniť ich za iné a tie si odniesť domov. Knihy prinesené na swap by mali byť nepoškodené a v dobrom stave. Na swap prosím nenoste noviny, časopisy či reklamné a propagačné brožúrky. Rastliny by mali byť zdravé a bez škodcov, môže ísť o izbové či záhradné celé rastliny i odrezky s koreňmi.

Deň spolu zavŕšime na hudobnom oddelení (Hlavná 48) koncertom Hudobný romantizmus v piesni o 17:00. V podaní študentov konzervatória Timonova 2 odznejú piesne a operné árie českých hudobných skladateľov 19. storočia.

Ako bonus sme pripravili hneď 2 šťastné hodinky, a to v čase medzi 10.00-11:00 a 17:00-18:00, ktorá bude platiť na všetkých našich pracoviskách. Počas nich môžete  využiť polovičné zápisné. Zľava sa týka aj tých, ktorí si prídu svoj čitateľský preukaz predĺžiť. Ďalší mimoriadny bonus získajú aj zábudlivci, ktorí počas šťastnej hodinky vrátia požičané knihy po uplynutí termínu. Pokutu za oneskorenie im odpustíme.

Sprievodnými podujatiami sú aj dve výstavy. Výstava Kniha v centrálnej knižnici prezentuje študentské práce ateliéru Vizuálna komunikácia Katedry dizajnu Fakulty umení TU v Košiciach. Výstava Košice/1944-1945 na regionálnom oddelení pripomína 80 rokov od deportácií židovského obyvateľstva z Košíc, ako aj ďalších hrôz, ktoré sa v meste v roku 1944 odohrávali.

Tešíme sa na vás v knižnici.