Kniha zachytáva príbeh sesterskej  „lásky“  na pozadí známej, toľkokrát opisovanej a sfilmovanej katastrofy.  Odohráva sa na začiatku 20. storočia v Írsku, neskôr pokračuje v New Yorku a Texase. Ústrednými postavami sú sestry Nora a Delia, jedna milovaná a protekčná a druhá ponižovaná a matkou neobľúbená. Jedinou Deliinou útechou sú knihy a spoločne strávené tiché chvíle s otcom počas celodennej práce na farme.

Jedného dňa príde list z Ameriky, ktorý zmení ich životy. Na „loď snov“ nastúpia obidve sestry spoločne, ale staršia Nora sa tvári, akoby žiadnu sestru nemala.  Matka medzi nich „zasadila klin“, ešte počas ich detstva a zo staršej vychovala rozmaznané a povýšenecké dievča. Nora trávi čas na lodi zábavou a flirtovaním s chlapcami, kým mladšia Delia pri svojich knihách a rozhovore s krajanom, ktorý sa plaví do Ameriky spolu so  svojou malou sestrou.  V osudnú noc, keď sa Titanic potopí, sa Delii  podarí zachrániť, ale Nora sa ocitá na zozname nezvestných.

Ak sa chcete dozvedieť, ako pokračuje príbeh dvoch sestier, či sa podarí Noru nájsť a ak áno, aký bude ich vzťah a  ďalší život, či na nich zanechá stopy prežitá tragédia, siahnite po tejto knihe.

Knihu odporúča: Miriam Takáčová

Kniha v našom katalógu