Ručne maľovaná šatka je umeleckým dielom, ktorý môže mať každá žena vo svojom šatníku. Tvorbe takýchto diel sa venuje Ing. Jana Venglarčíková už 10 rokov. Výstava predstavuje výber autorských maľovaných hodvábnych šatiek, ktoré dopĺňajú ručne robené šperky z kameňov.  V pobočke KVP si ich môžete pozrieť do 12. apríla.

Príbeh autorky
Ing. Jana Venglarčíková sa v profesionálnej oblasti venuje tvorbe bývania pre ľudí. Jej vízia je, aby sa ľudia cítili harmonicky vo svojom životnom priestore s dôrazom na funkčnosť a estetiku, aby ich obklopovalo  prostredie krásy, oddychu a inšpiratívnych podnetov. Nápad práce s hodvábom prišiel spontánne. Autorka tvorí hodváby žiariace pestrosťou farieb a jedinečnosťou vzorov. Vizuálne zaujímavé motívy vnáša na atraktívny materiál, ktorý zdobí krásu ženy. Jemné detaily a kombinácie farieb vtiahnu do poeticky fantazijného príbehu. Tento príbeh reflektuje voľnú tvorbu, tvorivú radosť zo života a pocit slobody vyjadrenia.

Výstava je prístupná v pobočke KVP na Hemerkovej ulici 39, od 12. januára  2022 do 12. apríla 2022 počas otváracích hodín knižnice.