Sonia Smallingová sa ponáhľa do práce, a tak trochu dupne na plyn. Zrazu ale zbadá na ceste priamo pred sebou ženu, ktorej spod prilby vyteká pramienok krvi. Vraj s priateľom spadli z motorky a potrebujú pomoc. Pomôcť? Nepomôcť? Jasné, že im Sonia pomoc poskytne.

A jej odmena? Guľka z bezprostrednej blízkosti.

Soniu nájde na opustenej ceste vyšetrovateľka Helen Graceová, avšak nepodarí sa jej ju zachrániť. Začne sa vyšetrovanie, no polícia sa spočiatku nemá čoho chytiť. Motív sa zdá byť úplne nejasný. Veď Sonia je žena so sociálnym cítením, obľúbená matka, manželka, spolupracovníčka. Toto sa stalo o 7:17. Ani nie o 3 hodiny neskôr došlo k ďalšej vražde. Napriek tomu, že polícia vyhlási pátranie po dvoch podozrivých osobách, vraždy pribúdajú. A deň sa zďaleka nekončí. Treba nájsť, čo spája zavraždených a pokúsiť sa predvídať ďalší ťah. Vrah, či vrahovia sú však stále o krok vpred a darí sa im unikať.

Je jasné, že polícia čelí nemilosrdnému monštru, ktoré postupuje podľa zvráteného, ale premysleného plánu. A hodiny neúprosne tikajú. TIK – TAK – TIK – TAK… a ďalšou obeťou môže byť ktokoľvek…. TIK – TAK….

Knihu odporúča

Annamária Petrovská

Kniha v našom katalógu