Kniha v našej knižnici

Krásna herečka Jola a spisovateľ Theo prichádzajú na ostrov Lanzarotte, aby sa Jola pripravila na filmovú rolu, o ktorú veľmi stojí a má ju vrátiť na výslnie. Pripraviť na rolu ju má tréner potápania Swen, ktorý už roky žije v jednostrannom, jemu užitočnom vzťahu s Antje.  Pod vodou i na súši, kde sú pracovným odevom plavky a neoprén, kde sebaovládanie, disciplína a dôvera je podmienkou prežitia, Julie Zeh rozohráva napínavý príbeh o flirte, vášni, násilí, manipulácii, pravde a lži. Napätie medzi štvoricou graduje, tlak stúpa, občas dochádza kyslík. Dekompresia je nútenou pauzou pri vynáraní, občas je nutná i na súši.  Modravý oceán je kľudný, vzduch nehybný a je nezvyčajne teplo. Bezvetrie znepokojuje. Niečo sa chystá….

Dve verzie jednej udalosti. Swenove opisy udalostí sú v rozpore s denníkovými záznamami Joly. Kto z nich klame? A čo sa vlastne stalo?

Dobre rozohraný príbeh je príjemným letným čítaním, a občas schladí zimomriavkami. Najlepšie s výhľadom na oceán, možne tesne pred ponorom.

Knihu odporúča: Eva Vašková