Priatelia, je tu opäť čas prázdnin a dovoleniek. Mnohí z vás si tú svoju už užili, no určite sa medzi vami nájdu aj takí, ktorí ešte netušia, kam sa vyberú.  A práve pre vás mám pozvánku. Poďte spolu so mnou do Toskánska! Teda dovolenku vám neplatím ja, ale prostredníctvom knihy Zamotané vinice sa práve do Toskánska prenesieme. Čarovné vinice, typické jedlá, víno, temperament, leto, romantika, umenie, západy slnka a malebné prostredie… Čo viac si priať?

Presne v tomto prostredí sa ocitne Fiona, ktorá žije so svojím postihnutým otcom. Jedného dňa prijme hovor z advokátskej kancelárie z Talianska, že zomrel jej biologický otec, po ktorom „niečo“ zdedila a je nutné, aby priletela na čítanie závetu. Svojmu postihnutému otcovi však musí klamať, lebo zomierajúca matka ju zaviazala prísahou, že mu to nikdy nesmie prezradiť.

Fiona zistí, že má dvoch nevlastných súrodencov, neter a synovca a dedičstvom je obrovský majetok v podobe skvele fungujúceho vinárstva. Je očarená vinicami, ale najmä ľuďmi, ktorí tam pracujú. Zároveň sa chce  viac dozvedieť o vzťahu svojho biologického otca a jej matky.

Môžem vám sľúbiť, že sa nudiť určite nebudete. Tak šup-šup po pohárik kvalitného vínka a presuňme sa do kraja hrozna, vína a srdečných ľudí. Na zdravie a šťastnú cestu!

Knihu odporúča: Annamária Petrovská

Kniha v našom katalógu