Lisa Jewellová je anglická spisovateľka, ktorá žije s rodinou v Londýne. Kniha Jednoducho zmizla je prvou knihou od tejto autorky, po ktorej som siahla a urobila som dobre.

Hlavná hrdinka Laurel Macková a jej rodina, manžel a tri deti, zažije traumu, ktorá ich životy obráti naruby. Jej dcéra sa jedného dňa cestou do knižnice stratí úplne bez stopy. Zmiznutie dieťaťa je pre rodičov trauma, s ktorou sa už nemusia nikdy vyrovnať. Ovplyvní to ich ďalší život a smútok sa stane ich každodennou súčasťou. Každý člen rodiny sa so situáciou vysporiada po svojom, no rodina sa rozpadne a každý začne žiť nový život. Podarí sa to aj Laurel?

Prejde už niekoľko rokov, keď sa aj v živote Laurel niečo zmení. Spozná muža, o ktorom si myslí, že by s ním mohla vytvoriť novú rodinu. Bude ten pravý a podarí sa, aby aj Laurel bola opäť šťastná?

Autorka knihu napísala tak, aby od začiatku až po koniec udržiavala tajomstvo a napätie, aby neprevažoval opis prostredia pred samotným dejom, aby ste sa nestrácali v jednotlivých postavách. No čo je najhlavnejšie, aby ste ani na chvíľu nezaváhali, či aj nabudúce siahnete po jej knihe. Neviem ako vy, no ja sa už chystám.

Knihu odporúča: Lenka Tóthová

Kniha v našom katalógu