Priznám sa, že táto kniha ma očarila nádhernou obálkou. Ako sa vraví, bola to láska na prvý pohľad.

Príbeh sa odohráva v Írsku, medzi dvoma rodinami, jednej chudobnej a jednej bohatej. Jeho začiatok siaha až do vojnového obdobia, ktoré obe rodiny poznačí na dlhé desaťročia.

Sochárka Grania sa vráti k rodičom, aby sa spamätala z bolestnej životnej situácie, keď s priateľom Mattom prišli o nenarodené dieťa. Grania sa pri prechádzkach po pobreží zoznámi s malou Aurorou, štebotavým dievčatkom, ktoré jej svojimi ladnými pohybmi pripomína vílu. Keď sa dozvie, že jej matka tragicky zahynula, ozve sa v nej túžba po nenaplnenom materstve a Auroru si zamiluje. Neberie ohľad ani na to, že ju matka upozorňuje, nech sa od rodiny drží ďalej, lebo ich ťaží bolestné puto, ktoré spája ich rodiny po tri generácie. Čo všetko je Grania ochotná podstúpiť, aby Aurore nahradila matku a aby jej splnila želanie stať sa baletkou? Príbeh je plný tajomstiev, zvratov, lásky i nenávisti. Poradí si Grania lepšie so situáciami, ktorým čelili aj jej predkovia? Aby dostala odpovede na všetky otázky z minulosti, pustí sa do pátrania, aby mohla vytvoriť rodinu, ktorá nebude zaťažená minulosťou.

Prečítajte si silný príbeh o tom, ako malé nevinné dievčatko dokáže spojiť znenávidené rodiny, ktoré si po tri generácie k sebe nevedeli nájsť cestu.

Knihu odporúča: Lenka Tóthová

Kniha v našom katalógu