Kniha v našej knižnici

Autor v sebe opäť nezaprel svoj famózny rozprávačský talent. Ponúka príbeh plný záhad, napätia, ale aj obyčajnej ľudskej lásky a pokory.

Hlavný hrdina, doktor Trevor Benson, prežíva najťažšie obdobie svojho života. Po ťažkom zranení sa vrátil z Afganistanu, kde slúžil v armáde, s posttraumatickou stresovou poruchou a zohaveným telom. Čaká ho rozlúsknutie ťažkej dilemy, ako ďalej naložiť so svojím životom. Oddáva sa sebaľútosti a alkoholu.

Osud to však zariadi po svojom. Prihrá Trevorovi do cesty spomienku na starého otca v podobe jeho smrti. Dosť zvláštne, ale tu sa začína jeho cesta návratu do normálneho života. Po pohrebe starého otca sa dozvedá, že zdedil jeho dom v Južnej Karolíne a rozhodne sa tam vycestovať. Zanedbaný dom ho okamžite osloví a navyše po starom otcovi ostali včely, o ktoré sa začne starať. A práve včely sa stanú spojivkom medzi ním a dvoma ženami, na ktoré natrafí  v novom domove.  Prvou je Callie, samotárske záhadné dievča, žijúce v obytnom prívese, druhou je  Natalie, do ktorej sa bezhlavo zamiluje. Avšak obe  skrývajú svoje tajomstvá a ďalšie tajomstvo si odniesol do hrobu aj starý otec.

Podarí sa Trevorovi odhaliť záhady starého otca a oboch žien? Postupne si nájde cestu k Natalii aj ku Callie, ale cesta poznania, porozumenia a pochopenia je tŕnistá. Nie vždy treba čakať šťastný koniec, no nikdy nevieš…

Knihu odporúča:  Iveta Hegedüsová