Fotoklub NOVA vznikol pred 47 rokmi. Bol založený v roku 1976 desiatimi nadšencami. V súčasnosti má 15 členov, z ktorých mnohí aktívne fotografujú a reprezentujú svoj fotoklub na rôznych domácich a zahraničných fotografických súťažiach a salónoch. Už niekoľko rokov je fotoklub NOVA doma v centrálnej knižnici Verejnej knižnice Jána Bocatia na Hviezdoslavovej 5, Košice. Tu sa členovia fotoklubu stretávajú, vymieňajú si názory, uskutočňujú výstavy a fotograficky rastú.

Každoročne svoje práce prezentujú na výročnej výstave vo vstupnej hale centrálnej knižnice na Hviezdoslavovej ulici. Ani tento rok nie je výnimkou. Touto výstavou predstavujú verejnosti práce deviatich aktívnych členov. Je to prehliadka niekoľkých desiatok žánrovo rôznorodých autorských výpovedí.  Výstava NOVA 2023 je prejavom celoročnej snahy, tvorby a aktivity fotoklubu, ktorý sa takouto formou chce priblížiť verejnosti.

Vernisáž výstavy bude 1. decembra o 17:00 a tvorbu členov fotoklubu si bude možné pozrieť do 5. februára 2024 počas otváracích hodín knižnice.