S radosťou vás informujeme, že opätovne otvárame našu pobočku knižnice Nad jazerom.

Veľmi sa tešíme, že vás budeme môcť znova privítať v priestoroch knižnice v mestskej časti Košice-Nad jazerom. Knižnica sa presťahovala na novú adresu. Od stredy 18. októbra 2023 ju nájdete na prízemí budovy miestneho úradu na Poludníkovej 7. 

Čakáme vás v bezbariérových priestoroch so širokou ponukou služieb. Samozrejmosťou je veľký výber nových kníh, a to ako beletrie, tak aj odbornej literatúry a kníh pre deti a mládež. V knižnici nájdete priestor pre štúdium, PC s internetom a oddychovú zónu.

Novinkou je detský kútik s príjemným prostredím a možnosťou organizovať zážitkové čítania či podujatia pre deti. Vytvorili sme tiež mini čitáreň, kde nájdete aktuálne periodiká v podobe najčítanejšej dennej tlače a časopisov.

Slávnostné otvorenie knižnice bude v stredu 18. októbra 2023 o 10:00. 

Pre čitateľov, ale aj záujemcov o registráciu v pobočke knižnice Nad jazerom, je pripravených niekoľko bonusov, ktoré platia do konca októbra. Knižnica ponúka zápisné pre nových čitateľov za symbolické jedno euro, čo platí aj pri predĺžení členstva. Deti do 15 rokov získajú svoj čitateľský preukaz zadarmo. Zábudlivcov isto poteší generálny pardon, teda odpustenie sankčných poplatkov za knihy vrátené po termíne.

Tešíme sa, že vám opäť môžeme prinášať radosť z objavovania knižných príbehov i zo sprostredkovania poznania, ktoré v knihách nachádzame.