V rámci Dní českej kultúry 2021 sa v Centrálnej požičovni Verejnej knižnice Jána Bocatia na Hviezdoslavovej ulici 5 uskutoční 27. októbra o 16:30 vernisáž výstavy výtvarných prác súrodencov Ivana a Tomáša Čepka a Martiny Tajtákovej. Súrodenci predstavia svoje novšie práce.

Martina Tajtáková sa venuje maľbe na hodváb a keramike, Tomáš Čepek zaznamenáva svoje fantázie akrylovými farbami a Ivan Čepek pracuje technikou vyrezávaného papiera.

Akademický maliar Tomáš Čepek je absolventom Vysokej školy umeleckopriemyselnej v Prahe a venuje sa animovanému filmu, ilustrácii kníh, úžitkovej grafike a voľnej tvorbe.

Ivan Čepek je skúsený výtvarník a pedagóg, ktorý vedie v záujmových umeleckých krúžkoch deti a mládež. Papier ako materiál pre výtvarné vyjadrenie ho zaujal pred viac ako 20 rokmi. „Papierová rezbáž“, ako túto techniku volá, umožňuje venovať sa grafickej tvorbe aj bez grafického lisu.

Martina Tajtáková sa tiež venuje deťom v krúžkoch a pomáha rozvíjať ich fantáziu či jemnú motoriku a vytvárať úžitkové a dekoratívne predmety z hliny.

Vstup na vernisáž je v režime plne zaočkovaní. Výstava potrvá do 22. novembra 2021 a prístupná bude v pracovných dňoch vo výpožičnom čase.