Do školy chodil každý a každý má na ňu nejaké spomienky. Niekto dobré, no iný by na toto obdobie života radšej zabudol. Všetci sme v škole mali telesnú výchovu, no nie každý v nej vynikal. Boli takí, ktorí áno a stali sa z nich úspešní športovci. Aké sú ich spomienky na školu? Ako zvládali skĺbiť školské povinnosti so športom? Čo im škola dala alebo vzala? To sú otázky, na ktoré dostanete odpovede na výstave Športovci v školských laviciach.

Výstava Múzea školstva a pedagogiky predstaví  vrcholových športovcov niekoľkých generácií a z rôznych druhov športu. V ich zaujímavých odpovediach sa odzrkadľuje aj charakter doby, v ktorej chodili do školy a športovali.

Spoznať Matildu Schrojfovú, Jozefa Golonku, Vladimíra Hopku, Máriu Mračnovú, Katarínu Ráczovú, Stanislava Kropiláka, Miloša Mečířa, Richarda Kapuša, Martinu Moravcovú, Dominika Hrbatého, Petra a Pavla Hochschornerovcov, Veroniku Strapekovú i Mateja Tótha môžete na výstave v pobočke Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach na Terase.

Výstava je prístupná od 2. do 28. februára 2022 na pobočke Terasa (Trieda SNP 48/A) počas otváracích hodín knižnice.