V rámci cyklu výstav Umenie v čitárni, ktoré organizuje Centrum kultúry Košického kraja a  Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach, predstavujeme tentoraz tvorbu košickej výtvarníčky Karin Mikulášovej.

Autorka maľuje pre radosť, baví ju tvorivé sebavyjadrovanie. Venuje sa aj vedeniu kurzov a workshopov na tému sebapoznávania a sebaobjavovania tvorením. Sama absolvovala niekoľko kurzov zameraných na osvojenie si rôznych výtvarných techník, ktoré neskôr uplatnila vo svojej tvorbe.

Od roku 2020 sa aktívne venuje vlastnej maliarskej tvorbe. Skúša rôzne techniky: akryl, olej, pastel, koláž s použitím textilných materiálov. Rada experimentuje. Inšpiráciou pre jej tvorbu bola účasť na výtvarných kurzoch u akademickej maliarky Ivety Slobodníkovej a akademickej maliarky Dariny Kopkovej.

Od maľovania na hodváb som sa posunula k maľovaniu akrylom. Hodváb som neopustila, akryl a plátno som „objavila“ pred dvoma rokmi, keď som chodila do svojho prázdneho ateliéru bez ľudí. Z hodvábu som si priniesla techniku orámovania plôch maľby. Vytváram obrazy v obraze. Ponúkam pestrý kaleidoskop a farebnú fantáziu hýrivých farieb.“ povedala o svojej záľube Karin Mikulášová.

V roku 2022 sa zapojila do krajskej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum Košického kraja, kde získala ocenenie a tiež do krajskej súťaže vizuálneho umenia a literárnej tvorby Slovom a obrazom. V publikácii Slovom a obrazom ilustrovala báseň Srdce od autorky Vlasty Bujnovskej z Rožňavy.

V tom istom roku za zúčastnila výstavy obrazov na  Dolnej bráne –  Košický Montmartre v rámci festivalu USE THE CITY 2022.  Svoju prvú autorskú výstavu obrazov s vernisážou mala v roku 2023 v Košickej kaviarni Glory Café.

Výstavu v čitárni centrálnej knižnice na Hviezdoslavovej ulici 5 si môžete pozrieť počas otváracích hodín od 19. apríla do 12. júna 2023.