Katarína Libová – obrazy

Centrum kultúry Košického kraja a Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach prezentujú už niekoľko rokov v priestoroch čitárne centrálnej knižnice výtvarné a fotografické diela talentovaných autorov z Košického kraja. Tentoraz predstavia tvorbu košickej výtvarníčky Kataríny Libovej.

Ing. Katarína  Libová je rodáčka z Košíc. Jej vzťah k estetickému vnímaniu okolia a nadanie pre výtvarnú tvorbu si všimli už učiteľky v škole, ktoré ju poverovali vedením kroniky a výzdobou násteniek. Neskôr sa autorkin záujem o výtvarné umenie prehĺbil na košickej elektropriemyslovke a vtedajšej Vysokej škole technickej, kde v rámci štúdia mali aj hodiny technického kreslenia.

Výtvarnému umeniu sa naplno začala venovať po odchode do dôchodku, kedy absolvovala základnú umeleckú školu a tiež Univerzitu tretieho veku, odbor maľba. Jej obľúbenými výtvarnými technikami sú maľba akrylom, akvarelom, olejom, suchým pastelom, ceruzou aj čiernym perom. Rada maľuje krajinu, prírodu, kvety, stromy, ale aj postavy.

Je aktívnou členkou výtvarného zoskupenia BOTTEGA – ART, v rámci ktorého vystavovala svoje diela na 20 spoločných výstavách v rokoch 2013 – 2023. Samostatné autorské výstavy mala v Kaštieli Krásna v roku 2016 a vo Výmenníku Štítová v Košiciach v roku 2023. Každoročne sa zapájala do krajskej súťaže Košická paleta, teraz Výtvarné spektrum Košického kraja. Zúčastnila sa aj výtvarných plenérov v Červenom Kláštore, Levoči, Starej Ľubovni, Podturni, Drienovci, Banskej Štiavnici a ďalších zaujímavých miestach Slovenska.

Katarína Libová maľuje pre radosť a tú ďalej rozdáva prostredníctvom svojej tvorby aj iným. Výstava je prístupná  v čitárni centrálnej knižnice na Hviezdoslavovej 5 v Košiciach od 10. apríla do 1. júla 2024.

Tešíme sa na vašu návštevu.