Je život, ktorý žijeme skutočný? Doktor Ort by o tom mohol rozprávať…  Na prahu štyridsiatky, opustený manželkou, vedomý si svojej priemernosti ako lekár, otrávený hlavným mestom, zavolá na inzerát. Na druhom konci slúchadla započuje vábivý ženský hlas, ktorý akoby čakal práve na neho. Veď nielen čakal, ona to vedela. Vedela, že sa pre ponuku na zamestnanie v sanatóriu vysoko v horách rozhodne. Okamžite, bez váhania. A tak sa to všetko začalo. Cesta za novým životom. Aspoň akosi takto si svoj nový život Doktor Ort predstavoval.

To, čo prežije, bude cesta. Dobrodružná, objavná, miestami záhadná. Teda väčšinou záhadná. Dve sestry Mária a Sabína, ich matka a hovoriaci pes. Celé osadenstvo sanatória. Veľa doktorov, veľmi veľa doktorov, ktorých kariéra bola prikrátka, aby zažili to, čo Doktor Ort. Lásku zrelej ženy, pochopenie túžob dievčat zrelých na lásku. Sanatórium bez pacientov, za rohom ktorého je zopár podozrivých kopčekov.

Kopčekov a veru aj kopcov je v okolí priveľa, a pričasto sa ich poloha mení. Zazvonia zvony a všetky mapy sveta sú vám nanič. Kto tieto zvony včas rozozvučí ? Prečo sa všetci, ktorí v okolitých horách žijú priväzujú na noc k posteliam a nábytok majú pripevnený k podlahe?

Klimáček rozohral šialenú hru, magickú a napínavú, odhaľujúcu tajomstvo sanatória a okolitých hôr. Rozvíja príbehy obyvateľov, zabudnutých v čase a priestore. Žijúcich si svoj večný príbeh.

Nebadane tak vstupuje aj do našich hláv. Vtipne, akčne, absurdne. Zastavme sa aj my na okamih. Hoc aj v obrazoch, ktoré pre nás autor v tejto knihe vytvoril. Áno, šialených obrazoch skutočnosti, ktorá neexistuje … a nestrácajme to, čo je v nás, čo nám bolo dané.

 Knihu odporúča

Mgr. Milada Grohoľová

Kniha v našom katalógu