Jula Ansorgeová pracuje v rádiu ako moderátorka a zároveň vo svojom voľnom čase nahráva podcasty a odhaľuje justičné omyly. Jedného dňa dostane informáciu, že  bývalý forenzný fonetik a odborník na akustickú analýzu dôkazov s absolútnym sluchom, Matthias Hegel, ktorý sedí vo väzení za vraždu bezdomovkyne, nie je vrah. Rozhodne sa mu pomôcť. Matthias však na jej veľké prekvapenie netúži po stretnutí s ňou a už vôbec nemá záujem, aby mu pomáhala. Jula sa aj napriek jeho nezáujmu pustí do pátrania a reakcia na seba nenechá dlho čakať. Začnú sa diať čudné a nebezpečné veci. Najprv je to výhražný telefonát a postupne to pokračuje ďalej. Jula sa však nenechá zastrašiť a v pátraní pokračuje. Keď jej však zmizne nevlastný brat, je jej jasné, že ten kto chce, aby prestala pátrať, sa pred ničím nezastaví. Skončí Jula v pátraní, aby zachránila brata, alebo bude aj napriek stupňujúcemu sa nebezpečenstvu pokračovať ďalej?

Už teraz poznám vašu odpoveď. Máte pravdu, bude pokračovať. Napätie sa stupňuje s každou stranou a vy nebudete vedieť prestať čítať. V závere knihy vás čaká obrovský obrat, ale o tom už viac v knihe….

A ešte vám prezradím, prečo sa kniha volá Auris. Auris znamená v latinčine ucho a práve takú prezývku mal Matthias Hegel, človek s absolútnym sluchom.

Knihu odporúča: Annamária Petrovská

Kniha v našom katalógu