Milé čitateľky, milí čitatelia,

s radosťou vám oznamujeme, že sme opäť sprístupnili možnosť vybrať si knihy rovno z police. Urobiť tak môžete na všetkých našich otvorených pracoviskách, ktoré poskytujú absenčné služby: Centrálna požičovňa (Hviezdoslavova 5), Pobočka KVP (Hemerkova 39), Pobočka Nad jazerom (Uralská 3), Pobočka Furča (Jalstská 2) a Hudobné oddelenie (Hlavná 48).

Všetky otvorené pracoviská však naďalej fungujú v obmedzenom režime, preto vás prosíme, aby ste rešpektovali pokyny knihovníkov. Na každú pobočku či pracovisko je možný vstup len pre obmedzený počet čitateľov. Vstup do Centrálnej požičovne je umožnený 16 čitateľom, do Pobočky KVP pre 10 čitateľov, Pobočky Nad jazerom a Pobočky Furča pre 8 čitateľov, na Hudobné oddelenie pre 4 čitateľov.

Prosíme vás, aby ste rešpektovali všetky hygienické opatrenia a odporúčame tiež použiť vlastné rukavice a vlastné pero. Naďalej môžete využiť aj objednávku cez náš online katalógŠtudovňa regionálneho oddelenia je prístupná pre 2 čitateľov na vyhradený čas max. 1 hodinu, prístup k počítačom a internetu zatiaľ nebude možný.

Na vrátenie kníh môžete využiť bibliox, ktorý je umiestnený pred vstupom do Centrálnej požičovne.

Zároveň s poľutovaním oznamujeme, že Pobočka Terasa (Tr. SNP 48) ostáva naďalej zatvorená z dôvodu nefunkčnosti vzduchotechniky. Zatvorené zatiaľ ostáva aj Pobočka Barca (Abovská 32) a Pobočka Šaca (Železiarenská 7).

Výpožičný čas otvorených pracovísk

PONDELOK  10:00 – 17:00
UTOROK  Zatvorené
STREDA  10:00 – 17:00
ŠTVRTOK  10:00 – 17:00
PIATOK  8:00 – 15:00
SOBOTA  Zatvorené
NEDEĽA  Zatvorené

_

Medzi 12:00 13:00 zatvorené pre dezinfekciu priestorov.