Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach vás srdečne pozýva na výstavu detských ručných prác s názvom Z obrázkovej manéže. Výstava je prístupná od 8. júla do 3. septembra 2021 v priestoroch pobočky KVP (Hemerkova 39) vo výpožičnom čase knižnice.

Autormi vystavovaných prác sú Slávko (5) a Mirko (3) Šafranovci. Sú to normálni chalani, ktorí nielen radi bicyklujú, hrajú sa s autami a robia si bunkre na tisíc spôsobov, ale aj radi tvoria. Často spolu s mamkou Lenkou strihajú, lepia, maľujú, tvoria z recyklovaných materiálov, aby sa ich predstavy a nápady stali skutočnosťou. A keďže sú to úplne normálni chalani, občas svoje práce domajstrujú alebo „ukončia“ v polovici, pretože fucik a Labková patrola nepočkajú.

Výstava Z obrázkovej manéže prezentuje výber z výtvorov, ktoré vznikli v priebehu ostatných dvoch rokov. Viaceré z nich boli vytvorené počas pandémie a venované starým rodičom či rodičom. Chlapci ich chceli takýmto spôsobom potešiť a preniesť do svojho hravého a pekného sveta v čase, keď mali nielen ich blízki, ale aj ostatní dospelí „hlavy v smútku“. Chalani tak robili svet aj vďaka svojej fantázii o čosi veselším.