Pozývame vás na zážitkové podujatie Zaži folklór – rozhýb sa, pripravené v spolupráci s občianskym združením Priatelia knižnice Jána Bocatia, Verejnej knižnice Jána Bocatia a Folklórneho súboru Košičan, s podporou mesta Košice.

Podujatie je určené najmä pre žiakov 2. stupňa základných škôl a študentov stredných škôl.

V utorok 27. septembra 2022 od 9:00 hod. zažijete v priestoroch centrálnej knižnice na Hviezdoslavovej 5 v Košiciach netradičné hudobné a tanečné aktivity.

Budete mať možnosť zúčastniť sa samostatných workshopov, kde sa naučíte spievať tradičné ľudové piesne, tancovať niektoré tradičné tance, spoznáte výrobu a funkcie rôznych hudobných nástrojov a vyskúšate si ich – to všetko pod vedením skúsených lektorov a lektoriek. Prístupná bude tiež malá výstava krojov, jednotlivé časti tradičného odevu si budete môcť aj obliecť a odfotiť sa v špeciálnom fotopointe.

Oboznámite sa s interaktívnou hudobnou mapou, rozsiahlou hudobno-folklórnou databázou s audio a video ukážkami z regiónov východného Slovenska a súvisiacim fondom knižnice. V rámci pripravených kvízových otázok si budete môcť overiť svoje znalosti folklórnej kultúry v Košickom kraji.

Ak ste škola a máte záujem zúčastniť sa tohto podujatia, napíšte, prosím, email na adresu barvircakova@vkjb.sk. Uveďte názov školy, meno kontaktnej osoby (tel. kontakt a email), počet žiakov/študentov a informáciu, v ktorom čase (orientačne) máte záujem sa akcie zúčastniť. Kapacita podujatia je obmedzená, preto vám radi poskytneme spätnú väzbu.

Zažite folklór –  rozhýbte sa, naučte sa niečo nové, spoznajte lepšie región, v ktorom žijete, a posilnite svoj vzťah k nemu.

Tešíme sa na vašu návštevu.