Dve výrazné autorky súčasnej slovenskej literatúry Jana Micenková a Ivana Gibová budú hostkami októbrovej besedy z cyklu 1+1, ktorú organizuje Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 7. októbra o 17:00 v centrálnej požičovni knižnice na Hviezdoslavovej ul. 5. Večerom bude hudobne sprevádzať Kristína Čopová.

Tešíme sa na vás.

Podujatie bude prebiehať v režime očkovaní, preto knižnica prosí všetkých záujemcov, aby si pripravili potvrdenie o očkovaní.

Jana Micenková (1980) vyštudovala odbor Slovenský jazyk a literatúra na FF PU v Prešove a odbor Scenáristika a dramaturgia na FAMU v Prahe. V roku 2013 založila v Prahe nezávislý divadelný súbor Nekroteatro (www.nekroteatro.cz), kde dodnes pôsobí ako dramatička a režisérka. Za svoju divadelnú hru Nekrogames získala Cenu slovenského literárneho fondu za najlepší dramatický text 2013 a cenu pre mladých dramatikov VEJK AP 2012. Za poviedku s názvom Nekrogames získala prémiu v súťaži Poviedka 2012. Za text novely Najkrajšie roky získala cenu poroty v literárnej súťaži DEBUT 2012. Debutovala zbierkou poviedok Sladký život (2018), ktorá bola nominovaná na cenu Anasoft litera. Jej zatiaľ poslednou vydanou knihou je román Krv je len voda (2021).

Ivana Gibová (1986)  vyštudovala odbor Slovenský jazyk a literatúra na FF PU. Debutovala zbierkou poviedok Usadenina (2013), ktorá ako rukopis vyhrala v súťaži Debut 2011 a po vydaní zvíťazila v ankete Debut roka. Niektoré poviedky z knihy Usadenina boli preložené do nemčiny a angličtiny. Novela Bordeline (2014) sa stala predlohou pre rovnomennú inscenáciu divadla Stoka a pražského divadla Nekroteatro. V roku 2016 vydala knihu Barbora, boch & katarzia, ktorá bola nominovaná na cenu Anasoft litera 2017; získala cenu René Anasoft litera gymnazistov a bola nominovaná na Cenu Jána Johanidesa za najlepšiu prozaickú knihu autora do 35 rokov. Text v preklade do českého jazyka pod názvom Barbora, buch a katarze (2018) vydalo ostravské vydavateľstvo Protimluv. V roku 2020 vyšla komixovo-poviedková kniha Eklektik Bastard, ktorá sa dostala do desiatky ceny Anasoft litera 2021.

Projekt 1+1 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.