Milé čitateľky, milí čitatelia,

v súvislosti so sprísňovaním opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, platných od 1. októbra, pristupuje i Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach k zmenám v záujme ochrany zdravia svojich zamestnancov a návštevníkov.

Všetky pracoviská knižnice ostávajú naďalej otvorené vo svojom štandardnom výpožičnom čase. Na každú pobočku či pracovisko je vstup možný len pre obmedzený počet návštevníkov, ktorý je vyznačený pri vstupe.

Vybrané služby knižnice budú poskytované v obmedzenom režime. Služby čitárne, prístup k počítačom a internetu budú obmedzené pre používateľov na vyhradený čas max. 1 hodinu. Vstup do detského kútika je umožnený pre max. 1 rodinu súčasne (1 dospelý a 2 deti) na vyhradený čas 1 hodiny.

Na vrátenie kníh môžete využiť aj bibliobox, ktorý je umiestnený pred vstupom do Centrálnej požičovne. Všetky knihy po vrátení putujú do 24 hod. karantény, aby ste mali istotu, že ich požičiavanie je bezpečné. Znova si ich požičať môžete po uplynutí tejto doby.

Do pozornosti tiež dávame stále dostupnú možnosť vopred si bezplatne objednať knihy cez online katalóg knižnice. Stačí mať platnú registráciu, na základe ktorej sa prihlásite so svojho konta s uvedením čísla svojho čitateľského preukazu. O tom, že si knihy môžete vyzdvihnúť, vás budeme informovať cez sms správu alebo e-mailom.

Prosíme vás, aby ste rešpektovali všetky hygienické opatrenia. Samozrejmosťou je nosenie rúšok alebo iného relevantného prekrytia horných dýchacích ciest, používanie dezinfekcie a dodržiavanie 2 m odstupov. Odporúčame tiež použiť vlastné rukavice a vlastné pero. Na dezinfekciu našich priestorov využívame i nepriame germicídne žiariče, ktoré sú bezpečné a účinné pri dezinfekcii vzduchu a povrchov.