Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach pozýva všetkých čitateľov na besedu s obľúbenými autorkami ženských románov Michaelou Zamari a Bajou Dolce.

Stretnutie sa uskutoční vo štvrtok 16. júna 2022 o 16:30 v pobočke Terasa, Trieda SNP 48/A.

Michaela Zamari je mladá autorka, ktorá žije v Bratislave. Ako sama uvádza, písanie je jedna z pár činností, ktoré ju udržia v sedavej polohe. Zmysel našla najmä v písaní beletrie. Druhou z jej vášní je cestovanie, do ktorého investuje už viac ako jedenásť rokov. Michaela Zamari na knižný trh vstúpila na jeseň v roku 2017 s príbehom Šéf môjho šéfa. V roku 2018 vydala jeho pokračovanie s názvom Šéfom môjmu šéfovi. Je autorkou románov ako Posledný džentlmen, Osud nevyjednáva, Krízový plán, Priznanie. Koncom februára 2020 si vydala šiestu knihu Zákulisie samovydávania (alebo ako si vydať knihu), v ktorej opisuje pozadie a proces samovydávania kníh. V lete 2021 jej vyšla deviata kniha Azaelov plán, ktorú napísala spolu s autorkami – Bajou Dolce, Ivicou Ďuricovou, Vladimírou Šebovou a Vandou Kys. Jej nateraz poslednou knihou je román Nasleduj ma, ktorý napísala v spoluautorstve so spisovateľkou Baja Dolce

Baja Dolce je slovenská autorka, ktorá sa  narodila v Bratislave iba štyri dni pred Nežnou revolúciou. Na slovenskom knižnom trhu debutovala v decembri 2018, prvým dielom romantickej trilógie Placebo – s podtitulom Placebo On. V roku 2019 vyšli pokračovania románu Placebo Ja a Placebo My. Autorku najviac teší, keď jej čitatelia posielajú spätnú väzbu a podelia sa s ňou o emócie, ktoré v nich jej knihy vyvolali. Do svojich diel vkladá vždy niečo z reálneho života, či už vlastného alebo zo životov priateľov a známych. Autorka sa riadi jediným pravidlom: “Kniha bez hlbšej myšlienky je ako človek bez duše.”

Tešíme sa na vás.