Pozývame vás na besedu so spisovateľkou Soňou Bulbeck, autorkou kníh Púšť pod oknom, Zaviate pieskom, Tajomstvo závoja a mnohých ďalších.

Ak ste si obľúbili jej pútavé príbehy z prostredia Saudskej Arábie a túžite sa dozvedieť viac o tejto exotickej krajine, príďte v pondelok 16. mája o 17:00 do centrálnej požičovne knižnice na Hviezdoslavovej ul. 5. Beseda bude spojená  s fotoprezentáciou a autogramiádou ostatnej autorkinej knihy Prekliata nevesta.

Tešíme sa na vás.

Soňa Bulbeck (1961) je čitateľskej verejnosti známa predovšetkým ako autorka kníh z prostredia Saudskej Arábie a ďalších krajín Blízkeho Východu. V roku 2011 nasledovala manžela, anglického architekta, do Rijádu, hlavného mesta Saudskej Arábie, kde žili šesť rokov. Tu začala aj písať a v roku 2013 vyšiel jej prvý román Ženy z Rijádu, inšpirovaný osudmi slovenských a českých žien, žijúcich práve v tomto meste. Román bol mimoriadne úspešný a tak nasledovali ďalšie knihy, romány aj cestopisy, zaujímavým spôsobom približujúce život v arabských krajinách.