Mestská časť Košice-Západ a Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach vás pozývajú na zábavné dopoludnie s bohatým programom a mnohými aktivitami. V sobotu 14. mája sa o 10:00 stretneme v Zuzkinom parku pred Átrium klubom a otvoríme Veľký knižný swap na Terase.

Ak máte doma kopec prečítaných kníh a neviete kam s nimi, ponúkame vám priestor kde ich môžete priniesť, vymeniť a vziať si domov iné. Pravidlá swapu sú jednoduché, stačí priniesť knihy, ideálne nie viac ako 10, vymeniť ich za iné a tie si odniesť domov. Knihy prinesené na swap by mali byť nepoškodené a v dobrom stave. Na swap prosím nenoste noviny, časopisy či reklamné a propagačné brožúrky.

Okrem toho je pripravený i zábavný program,  kým si rodičia budú vyberať knihy, pre deti sú pripravené tvorivé dielne, divadelné predstavenia a množstvo aktivít a súťaží.

V rámci sprievodného programu spolu s deťmi formou zážitkového čítania zistíme, kto sú to permoníci a aké poklady skrýva ich truhlica, pomôže nám pri tom Lenka Šingovská, autorka knihy Dodo v krajine permoníkov. Skvelú hudobno-divadelnú show pre deti odštartujú o 11:00 Tom a Elo a o 12:00 sa môžete tešiť na rozprávkový automat Divadla Haliganda, interaktívne predstavenie, do ktorého sú priamo zapájané i deti.

Po celý čas je pripravené maľovanie na tvár, tvorivé dielne, a súťaže pre malých i veľkých o knižné ceny v spolupráci s Verejnou knižnicou Jána Bocatia v Košiciach.

Podujatie je súčasťou Dni Terasy 2022 a je výstupom projektu realizovaného v rámci participatívneho rozpočtu MČ Košice-Západ.