kniha v našej knižnici

Milí moji knihomoli,

táto útla knižka je práve pre vás! Vďaka nej sa vrátite do detstva, lebo je rozprávkou a zároveň zabaví, poučí, pohladí na duši, ale najmä, ostane v srdci. Dokáže, že knihy a príbehy v nich ukryté majú veľkú moc. Okrem toho, že v nás vyvolávajú množstvo emócií, vedia tiež spájať ľudí.

Carl je starý kníhkupec. Už niekoľko desaťročí denne doručuje  ľuďom knihy, ktoré si objednajú. Pre každého svojho zákazníka má meno podľa nejakej literárnej postavy a presne vie, komu akú knihu odporučiť. Jedného dňa sa k nemu pridá všetečné deväťročné dievčatko, ktoré si hovorí Saša. Carl je k nej nepríjemný, odháňa ju a chce naďalej chodiť sám. Je proste čudák, žijúci vo svojej bubline. A tak sa začne malý „boj“ o to, kto vyhrá…

V knihe nájdeme veľa odkazov na známe, či menej známe literárne diela, múdre citáty. Ak  sa chystáte napríklad na dovolenku a neviete akú knihu si pribaliť, nech sa páči, toto je správna voľba. Po prečítaní tohto krásneho príbehu nebudete vedieť, po ktorej zo spomínaných kníh skôr siahnuť.

Knihu odporúča Annamária Petrovská