Hercule Poirot patrí medzi elitu fiktívnych vyšetrovateľov. Agatha Christie predstavila svetu tohto literárneho detektíva v roku 1920. Svojrázny Belgičan s geniálnymi dedukčnými schopnosťami vzbudzuje pozornosť aj svojim nezameniteľným zovňajškom a povahou. Jeho popularita presiahla papierové stránky a dostala sa nielen na filmové plátna, ale aj do televízie. Mnohí herci si vyskúšali stvárniť túto svojskú postavu. Jedným z najznámejších je pravdepodobne herec David Suchet.

V televíznych adaptáciách príbehov o Poirotovi sa mu podarilo zobraziť asi najikonickejšiu verziu detektíva. Vo svojej knihe spomína na svoje začiatky s touto postavou, na svedomitú prípravu vžitia sa do role a vytvorenie jej filmovej podoby. Opisuje zákulisie natáčania jednotlivých knižných príbehov, rovnako ako svoje pocity z ohlasov na výsledok svojej práce a práce celého filmového štábu. V neposlednom rade zachytáva aj samotnú rozlúčku s postavou počas natáčania posledného príbehu Hercula Poirota.

Pre všetkých milovníkov geniálneho Belgičana je táto kniha zaujímavým pohľadom na jeho podobu v podaní vynikajúceho herca Davida Sucheta.

Knihu odporúča: Zuzana Rešteiová

Kniha v našom katalógu