Séria detských kníh o roztomilom a najmä zvedavom Pavúčikovi Zlatúšikovi si získa nielen deti od 3 rokov (pre ktorých je určená), ale aj nás, dospelých. Do detailov prepracované ilustrácie každej postavičky i prostredia sú pútavé a dokonale trefné –  všetečný Pavúčik Zlatúšik, sestrička Minka, múdry strýko Dlhonôžka, vždy kýchajúci kamarát Hapčík, umelecká duša pán Paletka či milujúca stará mama Dobruška.

Každá z kníh deti naučí čosi nové, poučné a cez pohľad 8-nohých zvieratiek opíše a vysvetlí aj ich skutočný svet, svet obyčajných detí – spoločné hry s kamarátmi, zimné radovánky, narodeninovú oslavu, prázdniny, narodenie súrodenca alebo radosť z nástupu do školy. Malí čitatelia (či skôr poslucháči) zistia aj veľa nového – ako sa vyvíja malá žabka, čoho sa boja bobríčatá, prečo je snehová vločka taká krásna a prečo u nás niektoré vtáčiky prezimujú.

Autorka, nemecká herečka Diana Amftová, nezabudla v knihách ani na dospelých, a tak na konci rozprávky dáva priestor aj im, vysvetliť deťom posolstvo príbehu – prečo mávajú ľudia strach?, prečo je každý človek iný? či ako sa násobí láska?.

Knihu odporúča: Ivana Tomčíková

 

Knihy v našom katalógu