Nina má tesne pred 30tkou, žije v hroznom vzťahu s mužom, ktorý si ju vôbec neváži. Podľa neho sú ženy na svete preto, aby sa starali o mužov a ich pohodlie. Keď to tak nie je, zaslúžia si príučku. A tak padne prvá facka, po ktorej nasleduje ospravedlnenie. Ale čoskoro padne ďalšia a tú si predsa Nina „zaslúžila“, tak načo sa ospravedlňovať? Nina si konečne uvedomí, že takto žiť nechce a musí odísť z tohto chorého vzťahu. Zrazu však zistí, že je tehotná. Nemá kam ísť, pretože mama ju odmietne podporiť. Nemá vlastné bývanie, dostatok financií. Ako sa má rozhodnúť? Dokáže zabezpečiť aspoň základné potreby pre seba a svoje dieťa, ak sa rozhodne, že si ho nechá?

Lilian je majiteľka kvetinárstva, kde Nina vypomáha a zároveň sú dobré priateľky. Lilian má oproti Nine bezproblémový život. Akurát jej chýba „maličkosť“, ktorú nikdy mať nebude -vlastné dieťa a cudzie si adoptovať nechce. Pochopí svoju priateľku, ktorá uvažuje aj nad interrupciou? Navyše, keď Ninin manžel príde s nápadom, že im dieťa vynosí náhradná matka?

Ak máte chuť na emotívny príbeh o priateľstve, materinskej túžbe, láske, odpustení a komplikovaných medziľudských vzťahoch, vybrali ste si správne!

Knihu odporúča: Annamária Petrovská

Kniha v našom katalógu