Priestory pobočky Verejnej knižnice Jána Bocatia na sídlisku Terasa skrášlia od 30. novembra práce žiakov ZUŠ na Bernolákovej ulici v Košiciach.

Výtvarný odbor využil možnosť realizácie a prezentácie svojej tvorivej práce aj v priestoroch knižnice.  Výstava žiakov výtvarného odboru priblíži výsledky školských prác, ale aj trojdňového plenéra v košickej zoologickej záhrade. Žiaci majú za sebou netradičný zážitok. Zobrali plátna, farby a vybrali sa na tri dni do košickej ZOO, aby zachytili život zvierat a okolitú prírodu. Ako sa im to podarilo, ukáže práve výstava.

Výtvarný odbor je najmladším odborom ZUŠ Bernolákova 26 v Košiciach a do dnešných dní sa rozrástol na odbor s 206 žiakmi a piatimi internými pedagógmi, ktorí zabezpečujú aj štyri špecializované ateliéry: animovaný film, keramika, počítačová grafika a klasická grafika. Do povedomia sa dostáva výtvarný odbor aj stálymi výstavami vo verejných inštitúciách. Takéto výstavy má vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura, Východoslovenskom onkologickom ústave, Mestskej krytej plavárni či v priestoroch Magistrátu mesta Košice.

Žiaci sa svojimi prácami zúčastňujú domácich i zahraničných výtvarných súťaží – Bienále fantázie v Martine, Bohúňova paleta v Dolnom Kubíne, či medzinárodná detská výtvarná výstava Lidice, kde získavajú ceny a čestné uznania.

Výstava bude prístupná v otváracích hodinách knižnice do 30. januára 2023.