Catherine, Simon, ich tri deti a pes tvoria obyčajnú rodinu, ktorá nie je v podstate ničím zaujímavá. Catherine a Simon len  nedávno prišli o štvrté dieťa – chlapček sa utopil vo vani pri kúpaní. A zdá sa, že práve toto nešťastie ich odcudzilo. Komunikácia medzi nimi nefunguje, aj keď sa na prvý pohľad obaja snažia.

Jedného rána sa Catherine zobudí a zistí, že Simon nie je doma. Spočiatku si myslí, že išiel len behať alebo odišiel skôr do práce. Simon sa však nevráti ani večer, ani ďalší deň. Catherine sa začína obávať, že mal nehodu. Je v zúfalom rozpoložení, keďže nepracuje. Simon nie je preukázateľne mŕtvy, a tak Catherine nemá nárok na žiadnu finančnú výpomoc. Má existenčné problémy, ktoré však napokon dokáže prekonať. Udrží domov pre seba aj svoje deti a zvíťazí nad nepriazňou osudu.

Keď si už myslí, že je všetko dobré, niekto zazvoní pri dverách. Catherine s úsmevom otvorí dvere v domienke, že si jej dcéra niečo zabudla. Úsmev jej však zamrzne na perách a skoro skolabuje. Je tam on, jej stratený manžel Simon! Mešká však 25 rokov!

A nie je to človek, ktorého ľúbila a myslela si, že aj on ľúbil ju a deti. Je to netvor, ktorý si prišiel po odpustenie. Má vôbec nárok na niečo také čo i len pomyslieť? Po tom všetkom, k čomu sa Catherine prizná?

Knihu odporúča

Annamária Petrovská

Kniha v našom katalógu