Autorka vo svojej knihe prináša smutný no zároveň nádherný príbeh o obetavej láske, umieraní a hľadaní nového zmyslu života.

Hrdinka príbehu, zdravotná sestra Nadia, žije spokojný  a šťastný život po boku svojho manžela, spisovateľa Adriana. Netuší, aké desivé tajomstvo pred ňou  Adrian tají, ani vo sne by jej nenapadlo, kam smerujú jeho kroky, keď odchádza na prieskumné cesty. Adrian trpí smrteľnou chorobou, liečba však nezaberá a musí s pravdou von. Nadii sa zrúti svet, začne sa o manžela starať, príbeh ich lásky je však tragický a ona odmieta prijať a zmieriť sa s manželovou smrťou. Nechce bez neho žiť a padá na samé dno svojej existencie.

Prvý záblesk návratu do života prichádza v okamihu, keď si Nadia začne pripúšťať spomienky a pochopí, že existuje cesta späť. Prešiel rok a začnú sa diať neuveriteľné veci. Do deja vstupuje Nathan Fisher, ktorému na dvere zaklope právnik, vybavujúci pozostalosť po Adrianovi. Adrian Nathanovi odkázal polovicu pozemku s chatou v Apalačských vrchoch a zanechal mu list, v ktorom ho žiada o pomoc pre svoju Nadiu. V bezpečnostnej schránke podľa inštrukcií z listu nájde knihu, venovanú Nadii a o záhadu je postarané. Navyše právnik navštívi aj Nadiu, s rovnakým poslaním.

Adrian sa zahral na osud a v chatách pri jazere spojil dvoch ľudí, ktorí prešli osobným peklom. Jeho cieľom bolo prinavrátiť ich k životu, krok za krokom sa navzájom spoznávajú, hoja si svoje rany a Nadia číta poslednú Adrianovu knihu. V závere knihy sa čitateľ dozvie, či Adrianovo veľké srdce a jeho úžasná misia dosiahli svoj cieľ.

Knihu odporúča:  Iveta Hegedüsová

Kniha v našom katalógu