Milé čitateľky, milí čitatelia,

s radosťou oznamujeme, že od stredy 25. novembra 2020 budú pracoviská Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach opäť otvorené vo svojom štandardnom výpožičnom čase. Prístupná tak bude Centrálna požičovňa, Regionálne oddelenie, Hudobné oddelenie, Pobočky KVP, Terasa, Nad jazerom, Furča a Barca. Pobočka Šaca bude zatvorená do 27. novembra 2020. Počas sobôt až do odvolania bude Centrálna požičovňa zatvorená.

Na každú pobočku či pracovisko je vstup možný len pre obmedzený počet návštevníkov, ktorý je vyznačený pri vstupe, a to na základe platných opatrení ÚVZ SR.

Vybrané služby knižnice budú poskytované v obmedzenom režime. Služby čitárne, prístup k počítačom a internetu budú obmedzené pre používateľov na vyhradený čas max. 1 hodinu, detský kútik ostáva zatvorený.

V záujme ochrany Vášho zdravia bude Centrálna požičovňa Verejnej knižnice Jána Bocatia na Hviezdoslavovej ul. 5 každý deň od 13:00 do 14:00 zatvorená pre vykonávanie dezinfekcie.

Na vrátenie kníh môžete využiť aj bibliobox, ktorý je umiestnený pred vstupom do Centrálnej požičovne. Všetky knihy po vrátení putujú do 24 hod. karantény, aby ste mali istotu, že ich požičiavanie je bezpečné. Znova si ich požičať môžete po uplynutí tejto doby.

Do pozornosti tiež dávame stále dostupnú možnosť vopred si bezplatne objednať knihy cez online katalóg knižnice. Stačí mať platnú registráciu, na základe ktorej sa prihlásite so svojho konta s uvedením čísla svojho čitateľského preukazu. O tom, že si knihy môžete vyzdvihnúť, vás budeme informovať cez sms správu alebo e-mailom.

Prosíme vás, aby ste rešpektovali všetky hygienické opatrenia. Samozrejmosťou je nosenie rúšok alebo iného relevantného prekrytia horných dýchacích ciest, používanie dezinfekcie a dodržiavanie 2 m odstupov. Odporúčame tiež použiť vlastné rukavice a vlastné pero. Na dezinfekciu našich priestorov využívame i nepriame germicídne žiariče, ktoré sú bezpečné a účinné pri dezinfekcii vzduchu a povrchov.

Tešíme sa na vašu návštevu.