Mladá žena plná očakávaní, sedí za stolom v kaviarni oproti svojmu milému. Namiesto žiadosti o ruku, ale počúva jeho slová na rozlúčku. Nezastaví ho. Nezisťuje prečo odchádza, čo sa zmenilo.

Zdravotná sestra prežíva v kaviarni krutú zmenu v živote. Chorý manžel, ktorého miluje, sa dostal do bodu, kedy ju už nespoznáva. V tom krátkom okamihu sa z manželky stáva iba zdravotná sestra.

Výstredná podnikateľka sa skrýva pod pultom v kaviarni pred svojou mladšou sestrou a zároveň pred svojou minulosťou. Po tom, čo ako mladá utiekla z domu a odmietla viesť rodinný podnik, bola sestra jediným spojením s jej rodičmi a detstvom. Neskôr sa dozvedá, že pri dopravnej nehode prišla jej sestra o život.

Tehotná žena so slabým srdcom bojuje za pultom v kaviarni s neistotou. Bude dobrou matkou, aj keď svojmu dieťaťu daruje „len“ život? Neustále sa pýta seba samej, či bude niekto v živote jej dieťaťa, kto sa postará o jeho šťastie, keď jej už nebude.

V kaviarni Funiculi funicula existuje miesto, z ktorého sa dá cestovať v čase. Obnáša to ale dodržanie mnohých pravidiel, no človek môže získať odpovede na otázky, ktoré sa normálne bál položiť. Naposledy vidieť milovaných, ktorých stratil. Alebo aspoň raz uvidieť milovaných, než si po nich príde smrť.

Knihu odporúča: Mgr. Zuzana Rešteiová

Kniha v našom katalógu