Aj váš hlas môže rozhodnúť.

Milí čitatelia, pomôžte nám priniesť do Košíc novú službu pre verejnosť.

Vďaka iniciatíve o.z. Priatelia knižnice Jána Bocatia sa uchádzame o hlasy v rámci tretieho ročníka participatívneho rozpočtu Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP. V kategórii občiansky projekt je nominovaný aj projekt Knižnica vecí.

Knižnica vecí je miesto na zdieľanie predmetov občasnej potreby v rámci komunity. Všetci sme sa už ocitli v situácii, že sme potrebovali jednorazovo využiť nejaké špeciálne náradie či športové vybavenie. Mnohé z týchto vecí sú drahé a ich využitie len sporadické, navyše zaberajú zbytočne veľa miesta v našich domácnostiach. V rámci projektu chceme vytvoriť miesto, na ktorom ich nájdete, požičiate a po využití vrátite, aby opäť poslúžili niekomu inému. Ide o udržateľný a ekonomický spôsob zdieľania vecí. Ak budete nabudúce potrebovať vŕtačku, stan, kotlík či sušičku na ovocie, možno ich nájdete práve v knižnici vecí. Priestor s potrebnou infraštruktúrou vytvoríme v pobočke Verejnej knižnice Jána Bocatia na Sídlisku KVP.

Aj vy môžete rozhodnúť, či sa zrealizuje. Stačí ak kliknete na web https://sidliskokvp.hlasobcanov.sk/ a v kategórii občiansky projekt vyberiete ten náš. Hlasovať môžete cez 1 telefónne číslo len RAZ. Hlasovanie je bezplatné a prebieha do 30. novembra 2022.

Vopred ďakujeme za každý jeden hlas.