Leto je obdobie, ktoré využívame na relax a regeneráciu a stretnutia s rodinou i priateľmi. Stráviť ich však môžete aj s knižnicou. Pre našich čitateľov i návštevníkom sme pripravili program plný tradičných a populárnych podujatí a aj nejakú tú novinku. Tešiť sa môžete na burzu kníh, tréning pamäti, kurz tvorivého písania i prečítané leto.

Jedným z najobľúbenejších podujatí knižnice je letná burza kníh. Jej piaty ročník pripravila knižnica na začiatok leta – stredu 10. júla. Konať sa už tradične bude pred budovou knižnice na Hlavnej 48 v čase medzi 10:00 – 17:00. Čaká na vás bohatá ponuka kníh rôznych žánrov, knihy pre deti i dospelých, beletria i odborná literatúra.

Knižnica sa aj v tomto roku zapája do celoslovenského projektu Prečítané leto. V rámci neho čakajú na malých čitateľov a čitateľky rôzne aktivity na našich pobočkách v podobe zážitkových čítaní, tvorivých dielní či výstav na témy o slovách, ktoré si chceme pamätať.

Žijeme v dobe, keď sme neustále vystavovaní tlaku kriticky myslieť. Sme kritickí k sebe navzájom, kritickí k okolitému svetu, kritickí k sebe ako osobnostiam. Ako však máme s nadhľadom hodnotiť svet, keď nám často unikajú súvislosti? Nenachádzame prepojenia, kontexty, chýba nám hlbší ponor do tém, ktoré automaticky prijímame či sa, naopak, voči nim vyhraňujeme. Tieto otázky si položia aj účastníci letného kurzu tvorivého písania s Martou Součkovou, ktorý bude prebiehať od 8. do 16. júla v priestoroch knižnice.

Už tradične v auguste sa uskutoční Deň spoločenských hier, určený pre všetky vekové kategórie čitateľov knižnice. V rámci neho knižnica zorganizuje štvrtý ročník súťažného turnaja v scrabble so zaujímavými cenami pre výhercov. Účastníci si budú môcť vyskúšať a zahrať rôzne stolové a spoločenské hry pre malých i veľkých a stráviť príjemné hravé chvíle v centrálnej knižnici na Hviezdoslavovej 5.

Počas celého leta ostáva prístupná aj výstavy v centrálnej knižnici, ktoré mapuje činnosť folklórneho súboru Železiar a ich Neopakovateľných 60 rokov.

Viac informácií o našom letnom programe nájdete priebežne na našom webe a sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Tešíme sa na vás aj v lete.