Milé seniorky, milí seniori,

pripravili sme pre vás sériu letných stretnutí v knižnici zameraných na Tréning pamäti.

Všetci si uvedomujeme, že vekom sa naša pamäť zhoršuje a aby sme ju udržali v dobrej kondícii musíme ju cvičiť a neustále ju vystavovať rôznym podnetom.

Radi vás preto privítame na prvom stretnutí Tréningu pamäti, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 18. júla 2024 v centrálnej knižnici (Hviezdoslavova 5) so začiatkom o 9:00. Následne sa budeme pravidelne stretávať utorky a štvrtky v rovnakom čase počas celého leta.  Pripravených je 10 stretnutí, každé  v trvaní cca 90 minút.

Cieľom tréningu pamäti je precvičovanie krátkodobej a dlhodobej pamäti, rozvíjanie logického myslenia, posilňovanie koncentrácie, metódy zapamätania si, ako aj práca so zmyslami.

Na tento účel využijeme rôzne techniky fyzického i psychického tréningu. Zapojíte sa do malej rozcvičky, v rámci ktorej si ukážeme jednoduché cviky na uvoľnenie kĺbov a  na zahriatie svalstva, za účelom prekrvenia mozgu. Povieme si viac o mentálnom tréningu a aj v praxi si precvičíme našu krátkodobú pamäť slovne a hrami. Priestor bude i na vzájomné zdieľanie a diskusiu.

Prihlásiť sa na tréning pamäti môžete vyplnením jednoduchého formulára, ktorý nájdete tu. Kapacita stretnutí je obmedzená, preto prosíme o vyplnenie prihlasovacieho formulára čo najskôr, po naplnení kapacity už nebude prístupný. Aktualizácia: kapacita podujatia bola naplnená, ďakujeme za váš záujem.

Počas podujatia bude vyhotovovaný audiovizuálny záznam výhradne pre účely evalvácie, ktorý nebude zverejňovaný.

Tešíme sa na vašu účasť.