Kniha v našom katalógu

Každý deň niekde počúvame alebo čítame bulvárne informácie o známych hercoch, spevákoch, hudobných skupinách. Čo však z toho je skutočná pravda? Je čo závidieť slávnym ľuďom? Ak chcete trochu spoznať zákulisie rockovej kapely, ste na správnej adrese.

Hlavná hrdinka knihy sa stretne so známou rockovou kapelou Long Story, keď ju potrebuje ubytovať v hoteli namiesto svojej priateľky. Jej spevák Leo sa do  nej na prvý pohľad zamiluje a cíti, že je to jeho osudová žena. Ona však na jeho dvorenie vôbec nereaguje. Snaží sa byť nenápadnou a stále sa obzerá cez plece. Prečo?

Jej bývalý partner ju skoro zabil, ale vďaka svojim známostiam sa mu nič nestalo. S jej terorizovaním nemieni prestať, baví ho naháňať jej strach, týrať ju. Vždy nájde jej nové auto, byt, miesto, kde sa práve nachádza. Dá sa vôbec prestať stále utekať a veriť niekomu?

Leo sa nevzdáva a podarí sa mu prelomiť jej strach. Nahovorí ju na spoločnú dovolenku, ktorú strávia v Mexiku. Postupne sa spoznávajú a prežívajú nádherné chvíle. Dni utekajú a musia sa vrátiť do reality. Rozprávka sa končí. Lea čakajú koncerty, davy fanúšikov, cestovanie a žiadne súkromie. Na každom kroku na neho poľujú bulvárni novinári a čakajú na senzáciu. Svet je totiž zlý a šoubiznis sa síce tvári priateľsky, ale je to had, ktorého si mediálne známi ľudia chovajú na prsiach. Ak nedostanú príbeh, vymyslia si vlastný.

Dá sa  takto budovať nejaký vzťah? Je možné budovať dôveru, keď partnerov delia stovky kilometrov a musia sa schovávať? Navyše, každý z nich má svojich démonov a skrýva ich…

Keď budete najbližšie čítať „zaručené“ bulvárne informácie, myslite na to, že aj tí slávni sú takí istí ľudia ako my, túžiaci po láske a hlavne súkromí. Akurát majú možno viac peňazí, ale to neznamená, že sú šťastnejší.

Knihu odporúča: Annamária Petrovská