Pozývame vás na výstavu v priestoroch centrálnej knižnice, ktorá predstaví ilustrácie Michala Součeka.

Pôjde o komplexný výber z autorovej tvorby, s dôrazom na ilustrácie, ktoré vytvoril pre knihu Na labku od Mesiaca či ďalšie rozprávkové knihy slovenských autorov (Dávid Dziak, Peter Karpinský). Návštevníci tiež v tlačenej podobe prvýkrát uvidia ilustrácie, ktoré vznikajú pre webový portál našej knižnice www.knihynadosah.sk o živote žabiaka Johana.

Výstava bude prístupná v centrálnej knižnici v priestoroch odbornej literatúry na 2. poschodí od 3. júla do 4. septembra 2023.

Zároveň vás pozývame na sprievodné podujatie v rámci výstavy – besedu s Biankou  Sielnikovou a ilustrátorom Michalom Součekom, na ktorej predstavia rozprávky (nielen) pre deti Na labku od Mesiaca. Beseda sa uskutoční 3. augusta v centrálnej knižnici o 16:00.

Michal Souček vyštudoval Fakultu architektúry a dizajnu STU v Bratislave (2020), ako vysokoškolák absolvoval tiež študijné pobyty na Politecnico di Milano a La Salle v Barcelone. Už ako študent ilustroval knihy pre deti od vojvodinského autora Zoroslava Jesenského Ide T-Rex (2016) a Zo života bĺch (2019) aj od vojvodinskej autorky Márie Kotvášovej-Jonášovej Otec rytier, mama dračica (2017). V súčasnosti spolupracuje s viacerými slovenskými autormi – s Petrom Karpinským (ilustroval jeho rozprávkovú knihu O Malom kozmonautovi z r. 2021 a online komiks Stopárov sprievodca Slovenskom z r. 2021), Dávidom Dziakom (Poď do rozprávky z r. 2021) a s debutantkou Biankou Sielnikovou (Na labku od Mesiaca z r. 2023). Pre prestížnu slovenskú literárnu cenu Anasoft litera pripravuje kresby v projekte Nenamotaj sa. Na webový portál Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach Knihy na dosah pravidelne prispieva obrázkami o živote žabiaka Johana. Jedna z nich bola použitá aj ako ilustrácia na obálke zápisníka Remini.