Zaujal ma pekný obal knihy, pre mňa taký elegantno-zlovestný. Na obálke je totiž zlatý had ovíjajúci sa okolo písacieho pera, z ktorého hrotu vyteká červená kvapka. Myslím, že dokonale vystihuje obsah knihy, ale ten samozrejme neprezradím.

Prostredníctvom troch hlavných hrdiniek sa prenesieme do veľmi aktuálneho prostredia sociálnych sietí, blogerov, influencerov a ich života. Karla, Miška a Dušana sú úspešné influencerky a blogerky, ktoré na sociálnych sieťach dokumentujú každý svoj krok. Ich sledovatelia by chceli mať taký úžasný a úspešný život. Ale iba dovtedy, kým sa nezačnú objavovať na ohováračskom webe  Jedovatým perom  nenávistné príspevky, ktoré naznačujú, že každá z blogeriek skrýva nejaké temné tajomstvo a svojich sledovateľov vlastne podvádza. To však nie je všetko. Situácia sa dramatizuje. Ten, kto príspevky píše im sľubuje pomstu. Ani jedna však nemá tušenie, kto ich môže tak nenávidieť a prečo. Je im však jasné, že je to niekto veľmi blízky a musia ho čím skôr odhaliť. Skôr ako prídu nielen o svoju prácu, kariéru, peniaze, ale možno aj o život…

Autorka v knihe ukázala, že blogovanie nie je také jednoduché, ako si môžu niektorí ľudia myslieť. Ukázala aj odvrátenú stránku – stratu súkromia, kritiku, nenávisť, závisť, nezdravé súperenie a kyberšikanu. Myslím si, že po prečítaní príbehu si dáte väčší pozor na to, čo uverejníte na sociálnych sieťach.

Knihu odporúča: Annamária Petrovská

Kniha v našom katalógu