VKJB ponúka dobré miesto pre dobré knihy

Obyvatelia mestskej časti Košice-Šaca dostanú do užívania modernú knižnicu s novým vybavením. Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach otvára v pondelok 8. novembra zrekonštruovanú pobočku v tejto mestskej časti na Železiarenskej 7.  Vynovená knižnica bude čitateľom k dispozícii v obvyklom čase. Záujemcov čaká rad knižných noviniek a výber z takmer 14 tisíc titulov. Slávnostné otvorenie o 10. hod. je spojené s otvorením výstavy mladej košickej výtvarníčky Ľudmily Žoldákovej. Program spestrí detský spevácky zbor Medulienky zo ZŠ v Šaci a sólistka folklórnej skupiny Šačanka Anna Ivanecká.

Knižnica Jána Bocatia pobočku v Šaci zmodernizovala vďaka  úspešnému projektu Dobré miesto pre dobré knihy, ktorý podporil Fond na podporu umenia. Časť financií poskytol aj Košický samosprávny kraj. V súčinnosti s mestskou časťou sa tak knižnici podarilo vytvoriť moderný a funkčný priestor výpožičných priestorov, ktorý bude slúžiť aj pre komunitné aktivity.

Modernizácia v hodnote 17 tisíc eur zahrnula interiérové úpravy, vrátane úsporného osvetlenia, podlahovej krytiny, sedacieho nábytku a regálov. Knižný fond je tak pre čitateľov lepšie dostupný a prehľadnejšie uložený. Vďaka novému pohodlnému sedaciemu nábytku vznikol komfortný priestor pre čitáreň.

Nové priestory knižnice vytvárajú podmienky pre služby čitateľom, zázemie pre štúdium, organizovanie podujatí a rozvíjanie záujmovej činnosti.

Pobočka Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach Šaci slúži predovšetkým obyvateľom tejto mestskej časti, ale zároveň poskytuje služby každému zapísanému čitateľovi knižnice. Poskytuje voľný výber literatúry a elektronický katalóg.