V júli uplynie 205 rokov od úmrtia slávnej anglickej spisovateľky Jane Austenovej. Knižnica si toto výročie pripomenie 20. júla atraktívnym podujatím Piknik v parku. V spolupráci s MČ Košice-Barca pozýva na atraktívne podujatie, ktoré sa ponesie v dobovej atmosfére v parku pred kaštieľom v Barci. 

Piknik začne o 16:00 tvorivou dielňou. Na nej si účastníci pod vedením lektoriek Ľudky Žoldákovej a Márie Klapákovej budú môcť vyrobiť štýlové brošne inšpirované Jane Austenovou a dobou, v ktorej žila. Do sveta Anglicka v 18. storočí sa prenesieme aj občerstvením, okrem iného budeme piť čaj o piatej z dobového čajového setu. Počas celého pikniku si budeme čítať z diel Jane Austenovej a rozprávať sa o nadčasovom štýle a popularite jej textov.

Vítaní sú aj účastníci v štýlovom oblečení, ktoré bolo typické pre knižné hrdinky a hrdinov diel Jane Austenovej z prostredia anglického vidieka na začiatku 19. storočia.

Príjemným spestrením pikniku bude aj koncert dvoch mladých hudobníčok Sony & Lucy, ktoré dotvoria dobovú atmosféru a spríjemnia celé podujatie

Príďte sa začítať do kníh Jane Austenovej, dopriať si čaj o piatej v dobrej spoločnosti a užiť si atmosféru minulej doby. Každého, kto na podujatie príde v tematickom kostýme, čaká milé prekvapenie.

Tešíme sa na stretnutie s vami.

Odpustila by som mu jeho hrdosť, keby neublížil mojej.
Jane Austinová – Pýcha a Predsudok