Kniha v našom katalógu

Gayle Mitchellová vybudovala úspešnú firmu z ničoho, napísala niekoľko kníh, v ktorých radí ľuďom, ako majú ísť za svojím snom a zmeniť život. Už pri čítaní prvých strán mi však začala poriadne dvíhať tlak. Z chudobnej ženy sa vypracovala na známu a bohatú podnikateľku a spisovateľku. S dcérami sa napokon odcudzili a nevideli ani nepočuli už päť rokov.

Samantha vlastní úspešnú firmu a ponúka svojim klientom možnosť stráviť rozprávkové Vianoce. Je však uzavretá a neprejavuje svoje city. Ella je pravý opak Samanthy. Má milujúceho manžela a rozkošnú dcérku a nemá problém prejavovať city a vidieť v ľuďoch dobro. Napriek tomu majú sestry veľmi blízky vzťah.

Jedného dňa Samanthe zazvoní telefón, jej mama mala nehodu a leží v nemocnici. Síce so strachom, ale predsa letí za ňou. Hoci chce, aby Ella ostala doma, obidve sa stretnú v nemocnici. Gayle ich šokuje svojím želaním, aby strávili Vianoce spolu. Je to vôbec možné? Veď nikdy nič také nerobili, pretože Vianoce Gayle nenávidela.

Napriek pochybnostiam dajú dcéry mame šancu a rozhodnú sa spolu Vianoce stráviť v Škótskej vysočine. Gayle sa snaží získať si hlavne svoju malú vnučku a cez ňu aj svoje dcéry. Podarí sa jej to? Ťaží ju minulosť a veľa vecí, o ktorých jej dcéry nevedia. Možno práve tieto Vianoce pomôžu Gayle, aby svojim dcéram  konečne povedala celý príbeh a tie hádam  pochopia dôvody jej správania.

Ak máte chuť prečítať si pekný príbeh, pripomenúť si Vianoce a ocitnúť sa v rozprávkovej prírode Škótska, stačí zabehnúť k nám do knižnice.

Knihu odporúča: Annamária Petrovská