Dej knihy je vsadený do konca 18. storočia, prelína sa však aj so súčasnosťou. Hlavnými postavami sú apatekárka Nella z minulosti a Caroline zo súčasnosti. Veľkú úlohu v knihe zohráva aj 12 ročné dievča Eliza.

Nella nie je typická apatekárka, ktorá by podľa sľubu mala pomáhať chorým a pripravovať liečivé odvary z byliniek. Ona popri tom pripravuje aj jedy a to výlučne pre mužov. Kedysi dávno ju jeden z nich podviedol a ona sa takýmto spôsobom mstí.  Ženy za ňou prichádzajú tajne, nechávajú jej listy v sude, aby im pomohla v neľahkých životných situáciách. Na základe týchto odkazov potom pripravuje vhodný smrteľný nápoj alebo prášok. Jedného dňa do jej apatéky vkročí dievča a na prvý pohľad sa zdá, že jej zničí život, ale ktovie, možno jej ho práve ona zmení k lepšiemu.

O dvesto rokov neskôr prichádza do Londýna Caroline. Prichádza sama, hoci to pôvodne mala byť cesta na oslavu 10. výročia jej manželstva. Tesne pred odchodom však zistí, že ju manžel podvádza. V mori nájde starú fľaštičku, ktorú kedysi používali apatekári, zvedavosť jej nedá a začína pátrať …

Kniha sa veľmi dobre číta a vtiahne vás do deja tak, že zabudnete na všetko naokolo. A na to, že je to prvá kniha od tejto autorky, je napísaná skvele.

Knihu odporúča: Miriam Takáčová

Kniha v našom katalógu