Už dlho som si chcela prečítať nejakú knihu od tejto autorky, pretože som na ňu počula samé chvály. Táto ma zaujala už svojim názvom. Po prečítaní sa ma zmocnili veľmi príjemné pocity, zároveň ma však čakala ťažká úloha. Čo napísať, aby som vás navnadila siahnuť po knihe, ale pritom veľa neprezradiť?

Dionýz je študentom medicíny. Žije so svojimi rodičmi a dvomi sestrami na ranči. Má  aj milujúcich starých rodičov, ktorí žijú ukážkovým životom. Poplach v rodine spustí dedkovo rozhodnutie, že si kúpi pohrebníctvo. Dionýz sa musí vybrať ku starým rodičom, aby zistil, čo sa deje. Tam spoznáva nádhernú Leopoldínu, ktorá žije v krásnom dome, ale vôbec z neho nevychádza, iba ak do záhrady a aj to len skoro ráno. Dionýza to však neodradí a do Leopoldíny sa zaľúbi. Čo myslíte, príde na to, ako jej pomôcť?

Tento príbeh je o pevných rodinných väzbách, túžbach a láske, o ktorej sa nehovorí, ale ktorá sa denne žije. Je to taký recept na láskyplnú rodinu, kde platí mušketierske heslo: „Jeden za všetkých a všetci za jedného!“ Želám vám, aby ste aj vy takú rodinu mali.

Knihu odporúča: Annamária Petrovská

Kniha v našom katalógu